تعداد موارد: 5 - در حال نمایش صفحه: 1 از 1

   باسلام و تحیت

✳️به اطلاع می رساند دانشگاه بوعلی سینا با همکاری استانداری و اداره کل ارشاد اسلامی استان همدان ، مقرر شده است به مناسبت هزارمین سالگرد باباطاهر همدانی، هفته ای را با عنوان « هفته فرهنگی باباطاهر » برگزار نماید. 

لذا به همین مناسب از شما بزرگواران جهت شرکت در مراسمات مختلف این هفته دعوت به عمل می آید ؛

اطلاعیه :                    

                 پژوهشگران و محققان گرامی 

                                   باسلام و تحیت

با توجه به درخواستها و تماسهای مکرر از سوی شما پژوهشگران و محققان گرامی مبنی بر افزایش زمان ارسال مقالات به اطلاع می رساند؛

آخرین مهلت ارسال مقالات به 

چهارمین همایش تجلیل از مفاخر همدان؛

« همایش ملی هزاره باباطاهر»

«تا 9 بهمن ماه 1396 تمدید شد.» 

لازم به ذکر است همایش 9 اسفندماه 1396 توسط دانشگاه بوعلی سینا، استانداری همدان و اداره کل ارشاد اسلامی استان همدان 

و با همکاری پایگاه استنادی علوم جهان اسلام ISC برگزار خواهد شد.

دکتر مهدی شریفیان استاد زبان و ادبیات فارسی، دبیر علمی همایش ملی «هزاره باباطاهر» اظهار کردند: این همایش 9 , 10 اسفندماه در سالن شهید چمران دانشگاه بوعلی سینابرگزار خواهد شد.
دکتر شریفیان با بیان اینکه فراخوان همایش منتشر شده و در اختیار مراکز فرهنگی، هنری و آموزش عالی قرار گرفته ،  http://mafakher-hamedan.ir بیان نمودند علاقمندان می توانند با مراجعه به پایگاه، ضمن ثبت نام در همایش مقالات خود را هم ارسال کنند.
وی خاطرنشان کرد: مهلت ارسال مقالات تا 9 بهمن ماه تعیین شده؛ از این رو متقاضیان در مهلت تعیین شده باید مقاله کامل خود را از طریق سامانه اعلام شده به دبیرخانه همایش ارسال کنند.
دبیر علمی همایش ملی «هزاره باباطاهر» با بیان اینکه بخشی از مقالات این همایش به افراد برجسته سفارش داده شده است، گفت: کمیته علمی همایش هم مشخص شده و مقالات ارسالی توسط دو داور ارزیابی خواهند شد.
شریفیان با تأکید بر اینکه مقالات برگزیده در قالب کتاب به چاپ می‌رسد، اظهار کرد: سایر مقالات منتخب هم در قالب لوح فشرده در همایش ارائه خواهند شد.
* انتشار مقالات برگزیده در مجلات علمی، پژوهشی وزارت علوم
این استاد دانشگاه تأکید کرد: تلاش می‌کنیم بخشی از مجموع مقالات برتر در مجلات علمی و پژوهشی وزارت علوم منتشر شود.
دبیر علمی همایش ملی «هزاره باباطاهر» در بخش دیگری از صحبت های خود با بیان اینکه پیش‌بینی شده از نظر کمی تعداد زیادی به دبیرخانه همایش برسد، گفت: حدود ١٥ مقاله در این همایش دو روزه ارائه خواهد شد؛ ضمن اینکه برای برگزاری برنامه‌های جنبی و ایراد سخنرانی توسط اساتید هم برنامه ریزی شده است.
شریفیان تصریح کرد: از افرادی که در حوزه باباطاهر پژوهی کار تخصصی انجام داده‌اند و مسئولان اجرایی مربوطه برای حضور در مراسم افتتاحیه و اختتامیه هم دعوت خواهد شد.
* همایش ملی «هزاره باباطاهر» فرصتی برای معرفی جشنواره دو بیتی رضوی
دبیر علمی همایش ملی «هزاره باباطاهر» برگزاری این همایش را فرصتی مناسب برای معرفی جشنواره دو بیتی رضوی دانست.
شریفیان گفت: تا جایی که اطلاع دارم امسال سومین دوره جشنواره دوبیتی و رباعی رضوی در همدان برگزار شده و سال آینده همدان میزبان دوره چهارم این جشنواره خواهد بود. از آنجایی که باباطاهر دوبیتی‌سرای نامی، یکی از دلایل انتخاب این عنوان برای جشنواره رضوی در همدان بوده، به همین خاطر فکر میکنم برگزاری همایش «هزاره باباطاهر» فرصت مناسبی برای تبلیغ و اطلاع‌رسانی درخصوص این جشنواره باشد.
وی افزود: اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان که مسئولیت اجرایی این جشنواره را دارد، می‌تواند در طول برگزاری همایش، نمایشگاهی از آثار ارائه شده در جشنواره دوبیتی و رباعی رضوی را در محل برگزاری همایش برپا کند.
این استاد دانشگاه با بیان اینکه شرکت کنندگان در این همایش همگی اهل قلم هستند، خاطرنشان کرد: اعضاء انجمن‌های ادبی هم می‌توانند سروده‌های خود با موضوع مرتبط را به نشانی دبیرخانه همایش واقع در دانشگاه بوعلی سینا ارسال کنند تا بعد از داوری، صاحبان آثار برگزیده در این زمینه هم معرفی و تجلیل شوند.

 

سامانه تلگرام همایش برای دسترسی سریع شما عزیزان با آخرین اخبار و اطلاعیه ها راه اندازی گردید:

 

 https://t.me/mafakherhamedan

در حال نمایش صفحه: 1 از 1